THCA Flower — Snow Caps — 28g, Flavor: Blue Dream
$6.00per gram
$167.99 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax
11% below the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (578 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Blue Dream
- $7.50/g median across 35 listings at 15 stores, middle half $3.86–$10.62/g
- Price checked
- Today
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- No COA found
What this listing is
- Flower grade
- Full size · inferred from the listing, not stated
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
Blue Dream at other stores
- Lit FarmsBlue Dream THCA Flower$24.99$1.43/g
- Smoke KindLITTLES BRAND - Blue Dream - Littles - 28 Grams - Sativa$75.00$2.68/g
- Black Tie CBDBLUE DREAM (LIGHT DEP) THCA Flower – 1 Oz MINIS$89.99$3.17/g
- Twentyfive Hour FarmsBlue Dream THCa Flower – 1 oz$89.99$3.21/g
How this comparison was built
4 flower listings · 17.5g–28.3g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.







