Skip to main content
Black Tie CBD

BLUE DREAM (LIGHT DEP) THCA Flower — 1 Oz MINIS

FlowerHybridBlue Dream

$3.17per gram

$89.99 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

12% above the $2.83/g median of 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn, 20–40 g. The middle half run $2.04–$4.30/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn at 20–40 g (282 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes full-size flower; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Blue Dream
$7.50/g median across 35 listings at 15 stores, middle half $3.86–$10.62/g
Share on X

Opens Black Tie CBD in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Minis · from the listing title
Cultivation
Light deprivation · from the listing title
Tier, as listed
Premium · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Blue Dream at other stores

$1.43–$6.00 per gramEvery Blue Dream listing
  1. Lit FarmsBlue Dream THCA Flower$24.99$1.43/g
  2. Smoke KindLITTLES BRAND - Blue Dream - Littles - 28 Grams - Sativa$75.00$2.68/g
  3. Twentyfive Hour FarmsBlue Dream THCa Flower – 1 oz$89.99$3.21/g
  4. Bloomz HempTHCA Flower – Snow Caps – 28g, Flavor: Blue Dream$167.99$6.00/g
How this comparison was built

4 flower listings · 17.5g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.