Skip to main content
Cheech And Chongs

Blazers Blue Dream Premium THCa Flower (3.5g)

FlowerHybridBlue Dream

$8.57per gram

$29.99 product total for 3.5g; shipping calculated by vendor; before tax

13% below the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (565 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $29.99 for 30 days, 4 price checks
Blue Dream
$7.50/g median across 35 listings at 15 stores, middle half $3.86–$10.62/g
Share on X

Opens Cheech And Chongs in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Tier, as listed
Premium · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 8, 20264 checksNow $29.99

No package-price changes in the recorded history.

Blue Dream at other stores

$6.25–$7.86 per gramEvery Blue Dream listing
  1. Smoke KindKIND - Blue Dream - 4 Grams - Sativa$25.00$6.25/g
  2. Black Tie CBDBLUE DREAM (LIGHT DEP) THCA Flower – 7g$49.99$7.14/g
  3. Super Greens HempBlue Dream THCa Flower – 7g$50.00$7.14/g
  4. White Ash ReservePreferred Gardens Blue Dream – 7g$55.00$7.86/g
How this comparison was built

4 flower listings · 4g–7g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.