KIND — Blue Dream — 4 Grams — Sativa
$6.25per gram
$25.00 product total for 4g; shipping calculated by vendor; before tax
Linked report: 15.9% THCa
Reported on the linked COA, lab not identified
A linked report does not confirm the batch currently for sale.
37% below the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (565 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Blue Dream
- $7.50/g median across 35 listings at 15 stores, middle half $3.86–$10.62/g
- Price checked
- 1 day ago
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- Lab not identifiedProduct report; current batch not confirmed · Test date not stated
What this listing is
- Flower grade
- Full size · inferred from the listing, not stated
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
Lab results
- Tested by
- a lab we could not verify
- Test date
- not stated
- Source document
- View the COA ↗
Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.
Cannabinoids
Blue Dream at other stores
- Black Tie CBDBLUE DREAM (LIGHT DEP) THCA Flower – 7g$49.99$7.14/g
- Super Greens HempBlue Dream THCa Flower – 7g$50.00$7.14/g
- White Ash ReservePreferred Gardens Blue Dream – 7g$55.00$7.86/g
- Cheech And ChongsBlazers Blue Dream Premium THCa Flower (3.5g)$29.99$8.57/g
How this comparison was built
4 flower listings · 3.5g–7g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.







