BLUE DREAM (LIGHT DEP) THCA Flower — 7g
$7.14per gram
$49.99 product total for 7g; shipping calculated by vendor; before tax
23% below the $9.25/g median of 28 stores' full-size flower, 5–10 g. The middle half run $7.14–$10.07/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 28 stores' full-size flower at 5–10 g (433 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Blue Dream
- $7.50/g median across 35 listings at 15 stores, middle half $3.86–$10.62/g
Opens Black Tie CBD in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.
- Price checked
- Today
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- No COA found
What this listing is
- Flower grade
- Full size · inferred from the listing, not stated
- Cultivation
- Light deprivation · from the listing title
- Tier, as listed
- Premium · from vendor data
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
Blue Dream at other stores
- Smoke KindKIND - Blue Dream - Minis - 14 Grams - Sativa$40.00$2.86/g
- Super Greens HempBlue Dream THCa Flower – 14g$90.00$6.43/g
- White Ash ReservePreferred Gardens Blue Dream – 7g$55.00$7.86/g
- Cheech And ChongsBlazers Blue Dream Premium THCa Flower (3.5g)$29.99$8.57/g
How this comparison was built
4 flower listings · 3.5g–14g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.






