Skip to main content
Super Greens Hemp

Blue Dream THCa Flower — 7g

FlowerHybridBlue Dream

$7.14per gram

$50.00 product total for 7g; shipping calculated by vendor; before tax

35% above the $5.29/g median of 6 stores' smalls, minis, micros and popcorn, 5–10 g. The middle half run $5.00–$6.11/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 6 stores' smalls, minis, micros and popcorn at 5–10 g (56 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes full-size flower; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Blue Dream
$7.50/g median across 35 listings at 15 stores, middle half $3.86–$10.62/g
Share on X

Opens Super Greens Hemp in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Smalls · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Blue Dream at other stores

$2.86–$8.57 per gramEvery Blue Dream listing
  1. Smoke KindKIND - Blue Dream - Minis - 14 Grams - Sativa$40.00$2.86/g
  2. Black Tie CBDBLUE DREAM (LIGHT DEP) THCA Flower – 7g$49.99$7.14/g
  3. White Ash ReservePreferred Gardens Blue Dream – 7g$55.00$7.86/g
  4. Cheech And ChongsBlazers Blue Dream Premium THCa Flower (3.5g)$29.99$8.57/g
How this comparison was built

4 flower listings · 3.5g–14g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.