Skip to main content
Simply Mary

Grape Cream Cake Resin — 2g

ConcentratesHybridGrape

$20.00per gram

$39.99 product total for 2g; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 71.1% THCa

Excelbis Labs, test date not stated

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

At the median for 6 stores' live resin, 1.5–3 g. The middle half run $18.13–$20.00/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 6 stores' live resin at 1.5–3 g (38 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes other concentrate types (flower rosin, badder, …); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $39.99 for 30 days, 4 price checks
Grape
$30.39/g median across 7 listings at 4 stores, middle half $20.79–$42.84/g
Share on X

Opens Simply Mary in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
5 days ago
Stock
In stock at vendor
Lab
Excelbis LabsProduct report; current batch not confirmed · Test date not stated

What this listing is

Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated
Concentrate type
Live resin · from the description, low confidence

Lab results

Tested by
Excelbis Labs
Test date
not stated
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
71.06%
Total THC
62.32%

Price history

Tracked since Sep 13, 20264 checksNow $39.99

No package-price changes in the recorded history.

Grape at other stores

$11.66–$37.50 per gramEvery Grape listing
  1. LooperverseLive Badder 3G: Grape Pie$34.99$11.66/g
  2. CryspGrape Gas | Live Resin | Sugar – 2g$39.99$20.00/g
  3. BaysmokesTHCa Live Hash Rosin - Tier 3 – 2 Grams – Grape Gas$55.99$28.00/g
  4. White Ash ReserveHRC T1 Grape Gas – 2g$75.00$37.50/g
How this comparison was built

4 concentrate listings · 2g–3g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.

More from Simply Mary

More concentrates listings