Skip to main content
Ounce Of Hope

Strawberry Cough Strain, 24.5% THCa Flower — 14g

FlowerHybridStrawberry Cough

$7.14per gram

$100.00 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 9.0% THCa

Badger Labs, tested 4 months ago

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

At the median for 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Strawberry Cough
$5.71/g median across 7 listings at 5 stores, middle half $2.41–$8.57/g
Share on X

Opens Ounce Of Hope in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
Badger LabsProduct report; current batch not confirmed · Tested 125 days ago

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
Badger Labs
Test date
May 27, 2026
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
9.00%
CBD
24.54%

Price history

Tracked since Sep 10, 20262 checksNow $100.00

No package-price changes in the recorded history.

Strawberry Cough at other stores

$1.79–$8.93 per gramEvery Strawberry Cough listing
  1. THCA Small BudsStrawberry Cough THCA Flower – 1 oz$49.99$1.79/g
  2. Smoke KindStrawberry Cough - Minis - 28 Grams - Sativa$55.00$1.96/g
  3. Super Greens HempStrawberry Cough THCa Flower – 1 oz$250.00$8.93/g
How this comparison was built

3 flower listings · 28g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.