Skip to main content
Baysmokes

MixLight Greenhouse THCa Flower — 3.5g — Trop Cherry

FlowerSativaTrop Cherry

$5.71per gram

$19.99 product total for 3.5g; shipping calculated by vendor; before tax

42% below the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (565 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Trop Cherry
$5.18/g median across 5 listings at 4 stores, middle half $4.29–$6.47/g
Share on X

Opens Baysmokes in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Greenhouse · from the listing title
Tier, as listed
Budget · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Trop Cherry at other stores

$5.71–$10.00 per gramEvery Trop Cherry listing
  1. BioWellnessXBudget THCa Flower Without the Premium Price – Choose Your Type: Sativa, Step 2: Select Your Strain: Premium | Trop Cherry (Sativa), Step 3: Pick Your Size: – 7g$40.00$5.71/g
  2. Flow GardensTrop Cherry$35.00$10.00/g
How this comparison was built

2 flower listings · 3.5g–7g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.