Skip to main content
Kushy Dreams

Exotic THCA Flower: Tropicana Cherry (Sativa Dominant Hybrid) — 1 oz.

FlowerSativaTropicana

$7.05per gram

$200.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

5% above the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (578 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Tropicana
$7.05/g median across 11 listings at 5 stores, middle half $3.21–$7.43/g
Share on X

Opens Kushy Dreams in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Tier, as listed
Exotic · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 15, 20262 checksNow $200.00

No package-price changes in the recorded history.

Tropicana at other stores

$1.79–$6.43 per gramEvery Tropicana listing
  1. THCA Small BudsTropicana Cherry THCA Flower – 1 oz$49.99$1.79/g
  2. Twentyfive Hour FarmsTropicana Cherry THCa Flower – 1 oz$89.99$3.21/g
  3. Bloomz HempTHCA Flower – 28g, Flavor: Tropicana Cherries$159.99$5.71/g
  4. Lucky ElkTropicana Cherry · Greenhouse THCa Flower – 1 oz$180.00$6.43/g
How this comparison was built

4 flower listings · 28.0g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.