Skip to main content
THCA Small Buds

Tropicana Cherry THCA Flower — 1 oz

FlowerSativaTropicana

$1.79per gram

$49.99 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

Marked down from $59.99, 17% lower

37% below the $2.83/g median of 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn, 20–40 g. The middle half run $2.04–$4.30/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn at 20–40 g (281 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes full-size flower; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $49.99 for 30 days, 11 price checks
Tropicana
$7.05/g median across 11 listings at 5 stores, middle half $3.21–$7.43/g
Share on X

Opens THCA Small Buds in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Smalls · from vendor data
Cultivation
Greenhouse · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 6, 202611 checksNow $49.99

No package-price changes in the recorded history.

Tropicana at other stores

$3.21–$7.05 per gramEvery Tropicana listing
  1. Twentyfive Hour FarmsTropicana Cherry THCa Flower – 1 oz$89.99$3.21/g
  2. Bloomz HempTHCA Flower – 28g, Flavor: Tropicana Cherries$159.99$5.71/g
  3. Lucky ElkTropicana Cherry · Greenhouse THCa Flower – 1 oz$180.00$6.43/g
  4. Kushy DreamsExotic THCA Flower: Tropicana Cherry (Sativa Dominant Hybrid) – 1 oz.$200.00$7.05/g
How this comparison was built

4 flower listings · 28.0g–28.3g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.