
- Type
- Sativa
- Average THCa
- 29.8%
Tropicana from the vendors
Lab Data Summary
Aggregated from third-party COA tests across products
Average THCa29.8%Non-psychoactive precursor to THC. Found in raw hemp flower.
Structured values were readable for 2 listings. Numeric averages use 1 non-quarantined potency sample. Individual batches may vary. Always review the full COA before purchasing.
Offers
Where to find Tropicana
Store-balanced median$7.05/g
Best current $/g$1.16/gTHCA Small Buds84% below median
Typical store range$5.71–$13.50/g
Stores compared9
Market stats give each store one vote after collapsing its weight variants and duplicate product families.
Store & productAvailable weightsPrice / gramStarting priceStore link
Bloomz HempTHCA Flower – , Flavor: Tropicana Cherries
3.5G · 7G · 28G$5.71–$11.43/g$27.99–$169.99Lucky ElkTropicana Cherry · Greenhouse THCa Flower – ()
3.5G · 7G · 14G$6.43–$12.14/g$28.00–$180.00SnapDragon HempTHCA Live Resin Concentrate – Tropicana Cherry Badder (Sativa-Dominant Hybrid), Weight: ()
1G · 3.5G · 1 OZ$7.14–$25.00/g$25.00–$200.00Super Greens HempBoutiq Switch - - V5 Liquid Live Diamonds Triple Tank – Pink Z x Dragon Fruit x Tropicana (I/H/S)
2G$25.00/g$50.00Available products
Tropicana Cherry THCA Smalls – 1/ – half lb
THCA Small BudsPrice checked today
$1.20/g$269.99 · half lb
Tropicana Cherry THCA Flower – 1/ – half lb
THCA Small BudsPrice checked today
$1.69/g$379.99 · half lb
Exotic THCA Smalls – Tropicana Cherries, Weight: – 1 oz
Bloomz HempPrice checked today
$6.07/g$169.99 · 1 oz
Tropicana Cherry · Greenhouse THCa Flower – 1 oz
Lucky ElkPrice checked 1 day ago
$6.43/g$180.00 · 1 oz
Exotic THCA Flower: Tropicana Cherry (Sativa Dominant Hybrid) – 1 oz.
Kushy DreamsPrice checked today
$7.05/g$200.00 · 1 oz
THCA Live Resin Concentrate – Tropicana Cherry Badder (Sativa-Dominant Hybrid), Weight: – 1 oz
SnapDragon HempPrice checked today
$7.14/g$200.00 · 1 oz
Tropicana Cherry · Greenhouse THCa Flower – 3.5g
Lucky ElkPrice checked 2 days ago
$8.00/g$28.00 · 3.5g
Blazed Exotic THCA Flower – 7g, Flavor: Tropicana Cherries
Bloomz HempPrice checked today
$9.00/g$62.99 · 7g
Blazed Exotic THCA Flower – 3.5g, Flavor: Tropicana Cherries
Bloomz HempPrice checked today
$11.43/g$39.99 · 3.5g
Tropicana Cherry Strain, 29.4% THCa Flower – 7g
Ounce Of HopeLast price check 11d ago
$13.50/g$94.50 · 7g
THCA Live Resin Concentrate – Tropicana Cherry Badder (Sativa-Dominant Hybrid), Weight: – 3.5g
SnapDragon HempPrice checked today
$15.71/g$55.00 · 3.5g
THCA Live Resin Concentrate – Tropicana Cherry Badder (Sativa-Dominant Hybrid), Weight: – 1g
SnapDragon HempPrice checked today
$25.00/g$25.00 · 1g
Boutiq Switch - 2G - V5 Liquid Live Diamonds Triple Tank – Pink Z x Dragon Fruit x Tropicana (I/H/S)
Super Greens HempPrice checked today
$25.00/g$50.00 · 2g
































