Skip to main content
Twentyfive Hour Farms

Tropicana Cherry THCa Flower — 1 oz

FlowerSativaTropicana

$3.21per gram

$89.99 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 29.8% THCa

Reported on the linked COA, lab not identified

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

52% below the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (578 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $89.99 for 30 days, 4 price checks
Tropicana
$7.05/g median across 11 listings at 5 stores, middle half $3.21–$7.43/g
Share on X

Opens Twentyfive Hour Farms in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
Lab not identifiedProduct report; current batch not confirmed · Tested 46 days ago

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
a lab we could not verify
Test date
Aug 14, 2026
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
29.79%
CBD
4.30%

Price history

Tracked since Sep 8, 20264 checksNow $89.99

No package-price changes in the recorded history.

Tropicana at other stores

$1.79–$7.05 per gramEvery Tropicana listing
  1. THCA Small BudsTropicana Cherry THCA Flower – 1 oz$49.99$1.79/g
  2. Bloomz HempTHCA Flower – 28g, Flavor: Tropicana Cherries$159.99$5.71/g
  3. Lucky ElkTropicana Cherry · Greenhouse THCa Flower – 1 oz$180.00$6.43/g
  4. Kushy DreamsExotic THCA Flower: Tropicana Cherry (Sativa Dominant Hybrid) – 1 oz.$200.00$7.05/g
How this comparison was built

4 flower listings · 28.0g–28.3g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.