Skip to main content
Simply Mary

Tropicana Cherry Rosin — 2g

ConcentratesSativaTropicana

$95.00per gram

$189.99 product total for 2g; shipping calculated by vendor; before tax

Potency report only: 74.7% THCa

No lab report is linked for this listing

No comparable-market benchmark yet: fewer than 5 stores sell rosin, 1.5–3 g.

Last 30 days
Steady at $189.99 for 30 days, 6 price checks
Tropicana
$25.00/g median across 4 listings at 3 stores, middle half $19.37–$60.00/g
Share on X

Opens Simply Mary in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
Potency report onlyValues read, but no report names this listing · Test date not stated

What this listing is

Tier, as listed
Premium · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated
Concentrate type
Rosin · from the listing title

Lab results

Tested by
Excelbis Labs
Test date
not stated

Potency report only. These values were read, but no report names this listing, so they are not shown as batch-specific.

Cannabinoids

THCa
74.67%
Total THC
65.49%

Price history

Tracked since Sep 1, 20266 checksNow $189.99

No package-price changes in the recorded history.

Tropicana at other stores

$15.71–$25.00 per gramEvery Tropicana listing
  1. SnapDragon HempTHCA Live Resin Concentrate – Tropicana Cherry Badder (Sativa-Dominant Hybrid), Weight: – 3.5g$55.00$15.71/g
  2. Super Greens HempBoutiq Switch - 2G - V5 Liquid Live Diamonds Triple Tank – Pink Z x Dragon Fruit x Tropicana (I/H/S)$50.00$25.00/g
How this comparison was built

2 concentrate listings · 2g–3.5g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.

More from Simply Mary

More concentrates listings