Skip to main content
Flow Gardens

Green Crack — 1 oz

FlowerHybridGreen Crack

$7.50per gram

$210.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

12% above the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (578 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Green Crack
$7.21/g median across 11 listings at 7 stores, middle half $4.61–$8.04/g
Share on X

Opens Flow Gardens in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Green Crack at other stores

$2.50–$6.79 per gramEvery Green Crack listing
  1. Smoke KindGreen Crack - Minis - 28 Grams - Sativa$70.00$2.50/g
  2. BaysmokesMixLight Greenhouse THCa Flower – 14g – Green Crack$54.99$3.93/g
  3. Super Greens HempGreen Crack THCa Flower Ounce – 1 oz$170.00$6.07/g
  4. Bloomz HempTHCA Flower – Exotics – Gold Line – 28g, Flavor: Green Crack$189.99$6.79/g
How this comparison was built

4 flower listings · 14g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.