Skip to main content
Smoke Kind

Green Crack — Minis — 28 Grams — Sativa

FlowerHybridGreen Crack

$2.50per gram

$70.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

11% below the $2.83/g median of 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn, 20–40 g. The middle half run $2.04–$4.30/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn at 20–40 g (281 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes full-size flower; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Green Crack
$7.21/g median across 11 listings at 7 stores, middle half $4.61–$8.04/g
Share on X

Opens Smoke Kind in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Minis · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Green Crack at other stores

$3.93–$7.50 per gramEvery Green Crack listing
  1. BaysmokesMixLight Greenhouse THCa Flower – 14g – Green Crack$54.99$3.93/g
  2. Super Greens HempGreen Crack THCa Flower Ounce – 1 oz$170.00$6.07/g
  3. Bloomz HempTHCA Flower – Exotics – Gold Line – 28g, Flavor: Green Crack$189.99$6.79/g
  4. Flow GardensGreen Crack – 1 oz$210.00$7.50/g
How this comparison was built

4 flower listings · 14g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.