Limited Trial Batches — Platinum Lemon Cherry Gelato — Type 1, Size: 4 gr
$7.24per gram
$28.95 product total for 4g; shipping calculated by vendor; before tax
26% below the $9.79/g median of 38 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.33–$11.18/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 38 stores' full-size flower at 3–5 g (564 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Lemon Cherry Gelato
- $6.00/g median across 29 listings at 15 stores, middle half $4.51–$9.71/g
Opens Holy City Farms in a new tab. Price and stock can change.
- Price checked
- Today
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- No COA found
What this listing is
- Flower grade
- Full size · inferred from the listing, not stated
- Cultivation
- Greenhouse · inferred from the listing, not stated
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
Lemon Cherry Gelato at other stores
- BaysmokesHella Slumped - Greenhouse THCa Flower – Lemon Cherry Gelato – 7g$24.99$3.57/g
- Lit FarmsLemon Cherry Gelato BX1 THCA Flower$24.99$7.14/g
- Super Greens HempLemon Cherry Gelato THCa Flower – 7g$50.00$7.14/g
- Smoke KindLemon Cherry Gelato - Indoor - 4 Grams - Hybrid$29.00$7.25/g
How this comparison was built
4 flower listings · 3.5g–7g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.







