Skip to main content
Smoke Kind

Lemon Cherry Gelato — Indoor — 4 Grams — Hybrid

$7.25per gram

$29.00 product total for 4g; shipping calculated by vendor; before tax

27% below the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (559 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Lemon Cherry Gelato
$6.00/g median across 29 listings at 15 stores, middle half $4.51–$9.71/g
Share on X

Opens Smoke Kind in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Indoor · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lemon Cherry Gelato at other stores

$3.57–$7.24 per gramEvery Lemon Cherry Gelato listing
  1. BaysmokesHella Slumped - Greenhouse THCa Flower – Lemon Cherry Gelato – 7g$24.99$3.57/g
  2. Lit FarmsLemon Cherry Gelato BX1 THCA Flower$24.99$7.14/g
  3. Super Greens HempLemon Cherry Gelato THCa Flower – 7g$50.00$7.14/g
  4. Holy City FarmsLimited Trial Batches – Platinum Lemon Cherry Gelato – Type 1, Size: 4 gr$28.95$7.24/g
How this comparison was built

4 flower listings · 3.5g–7g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.