Skip to main content
Cheef Botanicals

Galactic Warheads THCa Flower — 3.5 Grams / Eighth — 2-Pack

FlowerHybridGalactic Warheads

$10.56per gram

$73.90 product total for 7g; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 35.7% THCa

PharmLabs, test date not stated

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

Marked down from $147.91, 50% lower

14% above the $9.25/g median of 28 stores' full-size flower, 5–10 g. The middle half run $7.14–$10.07/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 28 stores' full-size flower at 5–10 g (434 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Galactic Warheads
$9.38/g median across 4 listings at 4 stores, middle half $7.66–$9.85/g
Share on X

Opens Cheef Botanicals in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
PharmLabsProduct report; current batch not confirmed · Test date not stated

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Multi pack · from the listing title

Lab results

Tested by
PharmLabs
Test date
not stated
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
35.66%
Total THC
31.45%
CBD
3.14%

Galactic Warheads at other stores

$9.29–$11.00 per gramEvery Galactic Warheads listing
  1. Flow GardensGalactic Warheads – 7g$65.00$9.29/g
  2. Yumz LabGalactic Warheads • Flower Jar – 14g$154.00$11.00/g
How this comparison was built

2 flower listings · 7g–14g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.