Skip to main content
Cheef Botanicals

Runtz THCa Flower — 3.5 Grams / Eighth — Runtz — 2-Pack

FlowerHybridRuntz

$10.56per gram

$73.90 product total for 7g; shipping calculated by vendor; before tax

Marked down from $147.91, 50% lower

14% above the $9.25/g median of 28 stores' full-size flower, 5–10 g. The middle half run $7.14–$10.07/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 28 stores' full-size flower at 5–10 g (433 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Runtz
$5.82/g median across 18 listings at 10 stores, middle half $2.66–$9.81/g
Share on X

Opens Cheef Botanicals in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Multi pack · from the listing title

Runtz at other stores

$4.50–$14.28 per gramEvery Runtz listing
  1. Holy City FarmsRimy Runtz – 8 gr$35.96$4.50/g
  2. Flow GardensBleu Runtz$35.00$10.00/g
  3. Yumz LabRuntz THCA Flower – 3.5g$49.99$14.28/g
How this comparison was built

3 flower listings · 3.5g–8g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.