Skip to main content

Strain profile

Galactic Warheads

Galactic Warheads flower
Type
Hybrid
Average THCa
35.7%

Galactic Warheads from the vendors

Galactic Warheads — Plain JaneGalactic Warheads — Cheef BotanicalsGalactic Warheads — Flow GardensGalactic Warheads — Yumz Lab

Lab Data Summary

Aggregated from third-party COA tests across products

1 COA document
Average THCa35.7%Non-psychoactive precursor to THC. Found in raw hemp flower.

Structured values were readable for 1 listing. Numeric averages use 8 non-quarantined potency samples. Individual batches may vary. Always review the full COA before purchasing.

Offers

Where to find Galactic Warheads

Open full market search
Store-balanced median$7.68/g
Best current $/g$2.76/gPlain Jane64% below median
Typical store range$5.24–$9.72/g
Stores compared4

Market stats give each store one vote after collapsing its weight variants and duplicate product families.

Store & productAvailable weightsPrice / gramStarting priceStore link
Plain JaneGalactic Warheads (Boutique Exotic) – Bulk THCA Flower – ()
1 LB$2.76/g$1251.00
Cheef BotanicalsGalactic Warheads THCa Flower – (Ounce) – 3
3.5 G · 7 G · 28 G$6.07–$11.41/g$39.95–$509.87
Flow GardensGalactic Warheads – (1/)
7G$9.29/g$65.00
Yumz LabGalactic Warheads • Flower Jar
14G$11.00/g$154.00

Available products