Lemon Cherry Gelato — THCA FLOWER — XHALE 3.5G — Hybrid
$11.43per gram
$39.99 product total for 3.5g; shipping calculated by vendor; before tax
Marked down from $50.00, 20% lower
16% above the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (565 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Last 30 days
- Steady at $39.99 for 30 days, 4 price checks
- Lemon Cherry Gelato
- $6.00/g median across 29 listings at 15 stores, middle half $4.51–$9.71/g
- Price checked
- Today
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- No COA found
What this listing is
- Flower grade
- Full size · inferred from the listing, not stated
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
Price history
No package-price changes in the recorded history.
Lemon Cherry Gelato at other stores
- BaysmokesHella Slumped - Greenhouse THCa Flower – Lemon Cherry Gelato – 7g$24.99$3.57/g
- Lit FarmsLemon Cherry Gelato BX1 THCA Flower$24.99$7.14/g
- Super Greens HempLemon Cherry Gelato THCa Flower – 7g$50.00$7.14/g
- Holy City FarmsLimited Trial Batches – Platinum Lemon Cherry Gelato – Type 1, Size: 4 gr$28.95$7.24/g
How this comparison was built
4 flower listings · 3.5g–7g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.







