Runtz THCa Flower — 7 Grams (1/4 Ounce) — Runtz — Individual
$9.99per gram
$69.95 product total for 7g; shipping calculated by vendor; before tax
Marked down from $139.95, 50% lower
8% above the $9.25/g median of 28 stores' full-size flower, 5–10 g. The middle half run $7.14–$10.07/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 28 stores' full-size flower at 5–10 g (433 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Runtz
- $5.82/g median across 18 listings at 10 stores, middle half $2.66–$9.81/g
Opens Cheef Botanicals in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.
- Price checked
- 1 day ago
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- No COA found
What this listing is
- Flower grade
- Full size · inferred from the listing, not stated
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
Runtz at other stores
- Holy City FarmsRimy Runtz – 8 gr$35.96$4.50/g
- Flow GardensBleu Runtz$35.00$10.00/g
- Yumz LabRuntz THCA Flower – 3.5g$49.99$14.28/g
How this comparison was built
3 flower listings · 3.5g–8g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.







