Runtz from the vendors
Lab Data Summary
Aggregated from third-party COA tests across products
Average THCa34.0%Non-psychoactive precursor to THC. Found in raw hemp flower.
Structured values were readable for 3 listings. Numeric averages use 3 non-quarantined potency samples. Individual batches may vary. Always review the full COA before purchasing.
Offers
Where to find Runtz
Store-balanced median$6.67/g
Best current $/g$1.32/gBaysmokes80% below median
Typical store range$3.28–$10.00/g
Stores compared19
Market stats give each store one vote after collapsing its weight variants and duplicate product families.
Store & productAvailable weightsPrice / gramStarting priceStore link
Smoke KindRuntz - Bulk - Hybrid – 1/ (Discounts Do Not Apply)
1/4 · 1/2$1.43–$2.09/g$175.00–$475.00Cheef BotanicalsRuntz THCa Flower – (Ounce) – Runtz – 3
3.5 G · 7 G · 28 G$6.07–$11.41/g$35.00–$509.87Available products
Runtz - Bulk - Hybrid – 1/2 Pound (Discounts Do Not Apply)
Smoke KindPrice checked 1 day ago
$1.43/g$325.00 · half lb
Runtz - Bulk - Hybrid – 1/4 Pound (Discounts Do Not Apply)
Smoke KindPrice checked 1 day ago
$1.54/g$175.00 · QP
Runtz Indoor Minis - Bulk Minis - Hybrid – 1/2 Pound Minis (Discounts Do Not Apply)
Smoke KindPrice checked 1 day ago
$2.09/g$475.00 · half lb
Bulk Exotic Smalls – Half Pound – White Cherry Runtz
BaysmokesPrice checked today
$3.53/g$800.00 · half lb
Bulk Exotic Smalls – Quarter Pound – White Cherry Runtz
BaysmokesPrice checked today
$3.97/g$450.00 · QP
Bolo Runtz THCa Preroll Pack by BBXLG | 1G Each | 10CT
Consider IT FlowersPrice checked today
$6.00/g$60.00 · 10g
Runtz THCa Flower – 28 Grams (Ounce) – Runtz – 3-Pack
Cheef BotanicalsPrice checked 1 day ago
$6.07/g$509.87 · 84g
Runtz THCa Flower – 28 Grams (Ounce) – Runtz – 2-Pack
Cheef BotanicalsPrice checked 1 day ago
$6.61/g$369.90 · 2 oz
Lemon Cherry Runtz Ice Hash + Exotic Kief Infused Pre-Roll 1.5g Tube
Gas BoysPrice checked today
$6.67/g$10.00 · 1.5g
THCa Smalls · Premium Indoor – White Runtz – 14g
Lucky ElkPrice checked 3 days ago
$6.71/g$94.00 · 14g
Runtz THCa Flower – 28 Grams (Ounce) – Runtz – Individual
Cheef BotanicalsPrice checked 1 day ago
$7.14/g$199.95 · 1 oz
Runtz THCa Flower – 7 Grams (1/4 Ounce) – Runtz – 3-Pack
Cheef BotanicalsPrice checked 1 day ago
$8.49/g$178.37 · 21g
Runtz THCa Flower – 7 Grams (1/4 Ounce) – Runtz – 2-Pack
Cheef BotanicalsPrice checked 1 day ago
$9.24/g$129.40 · 14g
Runtz THCa Flower – 3.5 Grams / Eighth – Runtz – 3-Pack
Cheef BotanicalsPrice checked 1 day ago
$9.70/g$101.87 · 10.5g
Runtz THCa Flower – 7 Grams (1/4 Ounce) – Runtz – Individual
Cheef BotanicalsPrice checked 1 day ago
$9.99/g$69.95 · 7g
Oil Reserve - 🔥Live Resin🔥 DROP - 4 new strains! – 5g Grape Pop (live resin)
Southern Harvest HempPrice checked today
$10.00/g$49.99 · 5g
Runtz THCa Flower – 3.5 Grams / Eighth – Runtz – 2-Pack
Cheef BotanicalsPrice checked 1 day ago
$10.56/g$73.90 · 7g
Runtz THCa Flower – 3.5 Grams / Eighth – Runtz – Individual
Cheef BotanicalsPrice checked 1 day ago
$11.41/g$39.95 · 3.5g
Boutiq Switch - 2G - V5 Liquid Live Diamonds Triple Tank – Italian Ice x Lemon Cherry x Z-Runtz (H/H/I)
Super Greens HempPrice checked today
$25.00/g$50.00 · 2g


















































