Skip to main content
Budpop

Blue Dream Strain THCA Flower — 7g

FlowerHybridBlue Dream

$12.85per gram

$89.95 product total for 7g; shipping calculated by vendor; before tax

39% above the $9.25/g median of 28 stores' full-size flower, 5–10 g. The middle half run $7.14–$10.07/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 28 stores' full-size flower at 5–10 g (433 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $89.95 for 30 days, 4 price checks
Blue Dream
$7.50/g median across 35 listings at 15 stores, middle half $3.86–$10.62/g
Share on X

Opens Budpop in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
Vendor-linked reportLinked page is not specific to this listing

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab document

Vendor-linked report. The linked page or document is not specific to this listing, so it does not certify the batch for sale. Open the vendor's document to check it directly.

Price history

Tracked since Sep 10, 20264 checksNow $89.95

No package-price changes in the recorded history.

Blue Dream at other stores

$2.86–$7.86 per gramEvery Blue Dream listing
  1. Smoke KindKIND - Blue Dream - Minis - 14 Grams - Sativa$40.00$2.86/g
  2. Super Greens HempBlue Dream THCa Flower – 14g$90.00$6.43/g
  3. Black Tie CBDBLUE DREAM (LIGHT DEP) THCA Flower – 7g$49.99$7.14/g
  4. White Ash ReservePreferred Gardens Blue Dream – 7g$55.00$7.86/g
How this comparison was built

4 flower listings · 7g–14g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.