Skip to main content
Budpop

Lemon Cherry Gelato Strain THCA Flower — 1 oz

$9.82per gram

$274.95 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

Potency report only: 35.7% THCa

No lab report is linked for this listing

46% above the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (578 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $274.95 for 30 days, 4 price checks
Lemon Cherry Gelato
$6.00/g median across 29 listings at 15 stores, middle half $4.51–$9.71/g
Share on X

Opens Budpop in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
Potency report onlyValues read, but no report names this listing · Test date not stated

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
PharmLabs
Test date
not stated

Potency report only. These values were read, but no report names this listing, so they are not shown as batch-specific.

Cannabinoids

THCa
35.66%
Total THC
31.45%
CBD
3.14%

Price history

Tracked since Sep 10, 20264 checksNow $274.95

No package-price changes in the recorded history.

Lemon Cherry Gelato at other stores

$1.96–$5.36 per gramEvery Lemon Cherry Gelato listing
  1. BioWellnessXTHCa Flower Clearance | Cheap $50/Oz Deals – 28 grams, Strain: A/AA | Lemon Cherry Gelato New Batch (Indica)$55.00$1.96/g
  2. Smoke KindLemon Cherry Gelato - 14 Grams - Hybrid$50.00$3.57/g
  3. Super Greens HempLemon Cherry Gelato THCa Flower – 14g$70.00$5.00/g
  4. Burning DailyKolliflower - THCA - Flower - Lemon Cherry Gelato – 1 oz$150.00$5.36/g
How this comparison was built

4 flower listings · 14g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.