Skip to main content
Plain Jane

Ice Cream Cake (Indoor Mediums) — THCA Flower — 1 oz

FlowerIndicaIce Cream Cake

$2.86per gram

$80.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

57% below the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (577 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Ice Cream Cake
$4.82/g median across 11 listings at 8 stores, middle half $3.33–$6.74/g
Share on X

Opens Plain Jane in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Indoor · from the listing title
Tier, as listed
Standard · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Ice Cream Cake at other stores

$3.04–$10.58 per gramEvery Ice Cream Cake listing
  1. Smoke KindKIND - Ice Cream Cake - 28 Grams - Indica$85.00$3.04/g
  2. RosslynIce Cream Cake (Living Soil) – 14g$65.00$4.64/g
  3. Kache ShopPremium Light Assist Flower – Ice Cream Cake, Size: – 14g$70.00$5.00/g
  4. Yumz LabIce Cream Cake Exotic THCA Flower | – 1 oz$300.00$10.58/g
How this comparison was built

4 flower listings · 14g–28.3g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.