Skip to main content
Rosslyn

Ice Cream Cake (Living Soil) — 14g

FlowerIndicaIce Cream Cake

$4.64per gram

$65.00 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax

35% below the $7.14/g median of 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Ice Cream Cake
$4.82/g median across 11 listings at 8 stores, middle half $3.33–$6.74/g
Share on X

Opens Rosslyn in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Growing system
Living soil · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Ice Cream Cake at other stores

$2.86–$5.00 per gramEvery Ice Cream Cake listing
  1. Plain JaneIce Cream Cake (Indoor Mediums) - THCA Flower – 1 oz$80.00$2.86/g
  2. Smoke KindKIND - Ice Cream Cake - 28 Grams - Indica$85.00$3.04/g
  3. Kache ShopPremium Light Assist Flower – Ice Cream Cake, Size: – 14g$70.00$5.00/g
How this comparison was built

3 flower listings · 14g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.