Alien OG (Indoor) — THCA Flower — 1 oz
$2.32per gram
$65.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax
65% below the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (580 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Last 30 days
- At its 30-day low. $65.00–$75.00 observed, 15 price checks
- Alien Og
- $5.71/g median across 13 listings at 5 stores, middle half $2.32–$7.43/g
Opens Plain Jane in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.
- Price checked
- Today
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- No COA found
What this listing is
- Flower grade
- Full size · inferred from the listing, not stated
- Cultivation
- Indoor · from the listing title
- Tier, as listed
- Standard · from vendor data
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
Price history
Alien Og at other stores
- Smoke KindKIND - Alien OG - Minis - 28 Grams - Indica$75.00$2.68/g
- Bloomz HempTHCA Flower – 28g, Flavor: Alien OG$159.99$5.71/g
- Super Greens HempAlien OG THCa Flower – 1 oz$250.00$8.93/g
How this comparison was built
3 flower listings · 28g–28g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.







