Skip to main content
Holy City Farms

Rimy Runtz — 4 gr

FlowerHybridRuntz

$5.43per gram

$21.71 product total for 4g; shipping calculated by vendor; before tax

45% below the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (565 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Runtz
$5.82/g median across 18 listings at 10 stores, middle half $2.66–$9.81/g
Share on X

Opens Holy City Farms in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Greenhouse · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 18, 20262 checksNow $21.71

No package-price changes in the recorded history.

Runtz at other stores

$9.99–$14.28 per gramEvery Runtz listing
  1. Cheef BotanicalsRuntz THCa Flower – 7 Grams (1/4 Ounce) – Runtz – Individual$69.95$9.99/g
  2. Flow GardensBleu Runtz$35.00$10.00/g
  3. Yumz LabRuntz THCA Flower – 3.5g$49.99$14.28/g
How this comparison was built

3 flower listings · 3.5g–7g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.