Skip to main content
Bloomz Hemp

THCA Flower — 3.5g, Flavor: Super Runtz

FlowerHybridSuper Runtz

$8.00per gram

$27.99 product total for 3.5g; shipping calculated by vendor; before tax

19% below the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (565 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $27.99 for 30 days, 5 price checks
Super Runtz
$6.25/g median across 9 listings at 5 stores, middle half $2.73–$7.43/g
Share on X

Opens Bloomz Hemp in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Aug 9, 202611 checksNow $27.99

No package-price changes in the recorded history.

Super Runtz at other stores

$6.25–$11.43 per gramEvery Super Runtz listing
  1. Hemp FarmacySuper Runtz Legacy Farms Harvest Collection Flower – 4g$24.99$6.25/g
  2. Black Tie CBDSUPER RUNTZ (EXOTIC) THCA Flower – 7g$79.99$11.43/g
How this comparison was built

2 flower listings · 4g–7g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.