Skip to main content
Cheef Botanicals

Runtz THCa Flower — 7 Grams (1/4 Ounce) — Runtz — 2-Pack

FlowerHybridRuntz

$9.24per gram

$129.40 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax

Marked down from $258.91, 50% lower

29% above the $7.14/g median of 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Runtz
$5.82/g median across 18 listings at 10 stores, middle half $2.66–$9.81/g
Share on X

Opens Cheef Botanicals in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Multi pack · from the listing title

Runtz at other stores

$3.94–$9.25 per gramEvery Runtz listing
  1. Holy City FarmsRimy Runtz – 16 gr$62.96$3.94/g
  2. Secret Nature CBDBlue Runtz THCA – 1 oz$259.00$9.25/g
How this comparison was built

2 flower listings · 16g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.