Skip to main content
Holy City Farms

Rimy Runtz — 16 gr

FlowerHybridRuntz

$3.94per gram

$62.96 product total for 16g; shipping calculated by vendor; before tax

45% below the $7.14/g median of 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Runtz
$5.82/g median across 18 listings at 10 stores, middle half $2.66–$9.81/g
Share on X

Opens Holy City Farms in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Greenhouse · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 18, 20262 checksNow $62.96

No package-price changes in the recorded history.

Runtz at other stores

$7.14–$9.25 per gramEvery Runtz listing
  1. Cheef BotanicalsRuntz THCa Flower – 28 Grams (Ounce) – Runtz – Individual$199.95$7.14/g
  2. Secret Nature CBDBlue Runtz THCA – 1 oz$259.00$9.25/g
How this comparison was built

2 flower listings · 28g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.