Skip to main content
Bloomz Hemp

THCA Flower — 3.5g, Flavor: Tropicana Cherries

FlowerSativaTropicana

$8.00per gram

$27.99 product total for 3.5g; shipping calculated by vendor; before tax

19% below the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (565 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $27.99 for 30 days, 5 price checks
Tropicana
$7.05/g median across 11 listings at 5 stores, middle half $3.21–$7.43/g
Share on X

Opens Bloomz Hemp in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Aug 9, 202611 checksNow $27.99

No package-price changes in the recorded history.

Tropicana at other stores

$2.28–$7.43 per gramEvery Tropicana listing
  1. THCA Small BudsTropicana Cherry THCA Flower – 7g$15.99$2.28/g
  2. Lucky ElkTropicana Cherry · Greenhouse THCa Flower – 7g$52.00$7.43/g
How this comparison was built

2 flower listings · 7.0g–7g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.