2.5G Venera Live Resin — Lemon Cherry Gelato
$16.00per gram
$40.00 product total for 2.5g; shipping calculated by vendor; before tax
Marked down from $60.00, 33% lower
20% below the $20.00/g median of 6 stores' live resin, 1.5–3 g. The middle half run $18.13–$20.00/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 6 stores' live resin at 1.5–3 g (38 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes other concentrate types (flower rosin, badder, …); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Last 30 days
- Steady at $40.00 for 30 days, 4 price checks
- Lemon Cherry Gelato
- $26.57/g median across 6 listings at 5 stores, middle half $16.00–$30.99/g
Opens Dream4delivery in a new tab. Price and stock can change.
- Price checked
- Today
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- No COA found
What this listing is
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
- Concentrate type
- Live resin · from the listing title
Price history
No package-price changes in the recorded history.
Lemon Cherry Gelato at other stores
- CryspLemon Cherry Gelato | Dry Sift Kief – 2g$19.99$9.99/g
- Lucky ElkTHCa Shatter – Lemon Cherry Gelato – 3.5g$88.00$25.14/g
How this comparison was built
2 concentrate listings · 2g–3.5g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.







