Skip to main content
Five Leaf Wellness

Super Boof ( Indoor ) Hybrid — 7g

FlowerHybridSuper Boof

$9.29per gram

$65.00 product total for 7g; shipping calculated by vendor; before tax

At the median for 28 stores' full-size flower, 5–10 g. The middle half run $7.14–$10.07/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 28 stores' full-size flower at 5–10 g (433 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Super Boof
$8.79/g median across 17 listings at 12 stores, middle half $6.87–$9.57/g
Share on X

Opens Five Leaf Wellness in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
Potency report onlyValues read, but no report names this listing · Test date not stated

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Indoor · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
KCA Laboratories
Test date
not stated

Potency report only. These values were read, but no report names this listing, so they are not shown as batch-specific.

Cannabinoids

CBD
0.04%

TerpenesWhat terpenes do

Pinene
0.00%
Nerolidol
0.00%
Nerol
0.00%
Carene
0.00%
Cedrol
0.00%
Guaiol
0.00%
Borneol
0.00%
Myrcene
0.00%
Ocimene
0.00%
Camphene
0.00%

Super Boof at other stores

$5.71–$8.93 per gramEvery Super Boof listing
  1. BaysmokesSuper Boof THCa Flower – 14g$79.99$5.71/g
  2. Holy City FarmsSuper Boof – 8 gr$64.95$8.12/g
  3. Cheech And ChongsSuper Boof Premium THCa Flower (3.5 g)$29.99$8.57/g
  4. Ounce Of HopeSuper Boof Strain, 27.3% THCa Flower – 14g$125.00$8.93/g
How this comparison was built

4 flower listings · 3.5g–14g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.

Similar terpene profile

More from Five Leaf Wellness

More flower listings