Skip to main content
Baysmokes

Greenhouse THCa Flower — 28g — Strawberry Express

FlowerHybridStrawberry

$2.50per gram

$69.99 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

63% below the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (578 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Strawberry
$5.25/g median across 9 listings at 5 stores, middle half $3.28–$7.43/g
Share on X

Opens Baysmokes in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Greenhouse · from the listing title
Tier, as listed
Budget · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Strawberry at other stores

$2.65–$5.25 per gramEvery Strawberry listing
  1. Fern Valley FarmsStrawberry Tangie Candy | THCA Flower (Outdoor) – 1 oz$75.00$2.65/g
  2. Holy City FarmsStrawberry Gelati – 16 gr$83.95$5.25/g
How this comparison was built

2 flower listings · 16g–28.3g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.