Skip to main content
Fern Valley Farms

Strawberry Tangie Candy — THCA Flower (Outdoor) — 1 oz

FlowerHybridStrawberry

$2.65per gram

$75.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

60% below the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (578 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Strawberry
$5.25/g median across 9 listings at 5 stores, middle half $3.28–$7.43/g
Share on X

Opens Fern Valley Farms in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
4 days ago
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Outdoor · from the listing title
Growing system
Living soil · from the description, low confidence
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Strawberry at other stores

$2.50–$5.25 per gramEvery Strawberry listing
  1. BaysmokesGreenhouse THCa Flower – 28g – Strawberry Express$69.99$2.50/g
  2. Holy City FarmsStrawberry Gelati – 16 gr$83.95$5.25/g
How this comparison was built

2 flower listings · 16g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.