Skip to main content
Black Tie CBD

BLUEBERRY TRUFFLE (INDOOR) THCA Flower — 7g

FlowerHybridBlueberry

$10.00per gram

$69.99 product total for 7g; shipping calculated by vendor; before tax

8% above the $9.25/g median of 28 stores' full-size flower, 5–10 g. The middle half run $7.14–$10.07/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 28 stores' full-size flower at 5–10 g (433 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $69.99 for 30 days, 36 price checks
Blueberry
$4.68/g median across 22 listings at 5 stores, middle half $2.94–$7.71/g
Share on X

Opens Black Tie CBD in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Indoor · from the listing title
Tier, as listed
Premium · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Jul 25, 202669 checksNow $69.99

No package-price changes in the recorded history.

Blueberry at other stores

$2.50–$3.93 per gramEvery Blueberry listing
  1. Holy City FarmsClearance – Blueberry – Type 3 – Clearance, Size: 8 gr$19.98$2.50/g
  2. Plain JaneBlueberry Skittlez - THCA Flower – 14g$50.00$3.57/g
  3. Smoke KindKIND - Blueberry Lemon Bars - Indoor - 14 Grams - Hybrid$55.00$3.93/g
How this comparison was built

3 flower listings · 8g–14g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.