Skip to main content
Plain Jane

Blueberry Skittlez — THCA Flower — 14g

FlowerHybridBlueberry

$3.57per gram

$50.00 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax

50% below the $7.14/g median of 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Blueberry
$4.68/g median across 22 listings at 5 stores, middle half $2.94–$7.71/g
Share on X

Opens Plain Jane in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Indoor · from vendor data
Growing system
Soil · from the description, low confidence
Tier, as listed
Standard · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Blueberry at other stores

$1.61–$7.14 per gramEvery Blueberry listing
  1. Smoke KindLITTLES BRAND - Blueberry Belts - 28 Grams Littles - Indica$45.00$1.61/g
  2. Holy City FarmsClearance – Blueberry – Type 3 – Clearance, Size: 8 gr$19.98$2.50/g
  3. Black Tie CBDBLUEBERRY CAVIAR (LIGHT DEP) THCA Flower – 7g$49.99$7.14/g
How this comparison was built

3 flower listings · 7g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.