Skip to main content

Strain profile

Blueberry

Lineage
0
Breeder
DJ Short
Blueberry flower
Type
Hybrid
Dominant terpene
Beta Myrcene
Average THCa
20.0%

Blueberry from the vendors

Blueberry — Smoke KindBlueberry — Smoke KindBlueberry — Smoke KindBlueberry — Plain JaneBlueberry — Holy City FarmsBlueberry — Plain JaneBlueberry — Smoke KindBlueberry — Holy City FarmsBlueberry — Black Tie CBDBlueberry — Gas BoysBlueberry — Smoke KindBlueberry — Black Tie CBD

Lab Data Summary

Aggregated from third-party COA tests across products

7 COA documents
Average THCa20.0%Non-psychoactive precursor to THC. Found in raw hemp flower.

Structured values were readable for 7 listings. Numeric averages use 7 non-quarantined potency samples. Individual batches may vary. Always review the full COA before purchasing.

Offers

Where to find Blueberry

Open full market search
Store-balanced median$7.14/g
Best current $/g$1.21/gSmoke Kind83% below median
Typical store range$2.50–$12.49/g
Stores compared9

Market stats give each store one vote after collapsing its weight variants and duplicate product families.

Store & productAvailable weightsPrice / gramStarting priceStore link
Smoke KindBlueberry Zkittlez Minis - Bulk Minis - Indica – Minis (Promo Codes Do Not Apply)
4 G · 1/2 · 14 G$1.21–$8.75/g$35.00–$550.00
Plain JaneBlueberry Skittlez (Indoor Smalls) - THCA Flower – ()
14 G · 1 OZ$2.32–$3.57/g$50.00–$65.00
Holy City FarmsClearance – Blueberry – Type 3 – Clearance, Size: 8 gr
4G · 8G · 16G$2.50–$8.74/g$19.98–$98.45
Black Tie CBDBLUEBERRY CAVIAR (LIGHT DEP) THCA Flower – 1/ ()
1 G · 3.5 G · 1/4$5.29–$15.00/g$9.99–$599.99
RosslynBlueberry Parfait (Live Resin Badder)
5G · 14G · 28G$7.14–$10.00/g$50.00–$200.00
Gas BoysBLUEBERRY SUGAR THCA WHOLE FLOWER BAG
3.5G$7.71/g$27.00
Delta MunchiesBlueberry Crumble - Jelly Holes THCA Prerolls
2G$12.49/g$24.99
Lucky ElkTHCa Bubble Hash · Temple Ball Reserve – Blueberry
1G · 3.5G$37.14–$42.00/g$42.00–$130.00
Simply MaryBlueberry Banana Fresh Press
2G$90.00/g$179.99
Hemp GenerationTHCA Flower - Blueberry Bars Smalls
1 option—$10.00
Super Greens HempIndoor THCa Micros – Blueberry Thin Mints
1 option—$60.00
Industrial Hemp FarmsBlueberry Skittlez (Indoor Smalls) - THCA Flower
1 option—$64.99

Available products