Skip to main content
Black Tie CBD

BLUEBERRY CAVIAR (LIGHT DEP) THCA Flower — 3.5g

FlowerHybridBlueberry

$8.00per gram

$27.99 product total for 3.5g; shipping calculated by vendor; before tax

19% below the $9.88/g median of 39 stores' full-size flower, 3–5 g. The middle half run $8.38–$11.35/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 3–5 g (565 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $27.99 for 30 days, 36 price checks
Blueberry
$4.68/g median across 22 listings at 5 stores, middle half $2.94–$7.71/g
Share on X

Opens Black Tie CBD in a new tab. Price and stock can change. Affiliate link; rankings are unaffected.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Light deprivation · from the listing title
Tier, as listed
Premium · from vendor data
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Jul 25, 202669 checksNow $27.99

No package-price changes in the recorded history.

Blueberry at other stores

$8.74–$8.75 per gramEvery Blueberry listing
  1. Holy City FarmsBlueberry Pancake – 4 gr$34.95$8.74/g
  2. Smoke KindKIND - Blueberry Zkittles - Indoor - 4 Grams - Indica$35.00$8.75/g
How this comparison was built

2 flower listings · 4g–4g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.