Skip to main content

Strain profile

Gelato

Breeder
Holistic Healing Collective
Gelato flower
Type
Hybrid
Dominant terpene
Beta Caryophyllene
Average THCa
17.4%

Gelato from the vendors

Gelato — Smoke KindGelato — Smoke KindGelato — Smoke KindGelato — Smoke KindGelato — Smoke KindGelato — Super Greens HempGelato — BaysmokesGelato — Smoke KindGelato — Super Greens HempGelato — Smoke KindGelato — Black Rock VapeGelato — Deep Gap Hemp

Lab Data Summary

Aggregated from third-party COA tests across products

10 COA documents
Average THCa17.4%Non-psychoactive precursor to THC. Found in raw hemp flower.

Structured values were readable for 10 listings. Numeric averages use 10 non-quarantined potency samples. Individual batches may vary. Always review the full COA before purchasing.

Offers

Where to find Gelato

Open full market search
Store-balanced median$8.07/g
Best current $/g$1.10/gSmoke Kind86% below median
Typical store range$2.49–$13.84/g
Stores compared14

Market stats give each store one vote after collapsing its weight variants and duplicate product families.

Store & productAvailable weightsPrice / gramStarting priceStore link
Smoke KindGelato Kush Minis - Bulk Minis - Indica – Minis (Discounts Do Not Apply)
1/2 · 14 G · 28 G$1.10–$3.57/g$40.00–$500.00
Super Greens HempTHCA Shake – Gelato
3.5 G · 7 G · 14 G$2.14–$10.00/g$21.00–$250.00
BaysmokesGreenhouse THCa Flower – – Gelato
3.5G · 5G · 7G$2.29–$9.99/g$9.99–$800.00
Black Rock VapeBulk Gelato 63
1 LB$2.43/g$1100.00
Deep Gap HempGelato #47
28 G$2.68/g$75.00
UtoyaGelato THCA Flower | Value Indica
112G$3.75/g$419.99
Top Cola TnWhite Gelato (Indoor)
14 G$7.07/g$99.00
Cheef BotanicalsGelato THCa Flower – – Gelato – 2
3.5G · 3.5 G · 7G$9.08–$17.14/g$40.00–$508.65
Flow GardensGelato Cake – ()
28G$9.29/g$65.00
The Hemp DoctorTHCA PRE-ROLLS | – Gelato
1.25G · 2G$10.36–$24.98/g$12.95–$49.95
Lucky ElkTHCa Crumble – Purple Gelato
1G · 10G$15.00–$22.00/g$20.00–$165.00
SnapDragon HempTHCA Live Resin Concentrate – Gelato Badder (Indica), Weight:
1G · 3.5G$15.71–$25.00/g$25.00–$55.00

Available products