Skip to main content
Smoke Kind

KIND — Alien OG — Minis — 28 Grams — Indica

FlowerHybridAlien Og

$2.68per gram

$75.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 16.7% THCa

Excelbis Labs, test date not stated

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

5% below the $2.83/g median of 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn, 20–40 g. The middle half run $2.04–$4.30/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn at 20–40 g (281 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes full-size flower; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Alien Og
$5.71/g median across 13 listings at 5 stores, middle half $2.32–$7.43/g
Share on X

Opens Smoke Kind in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
Excelbis LabsProduct report; current batch not confirmed · Test date not stated

What this listing is

Flower grade
Minis · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
Excelbis Labs
Test date
not stated
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
16.69%
Total THC
14.89%
CBD
1.12%

Alien Og at other stores

$2.32–$8.93 per gramEvery Alien Og listing
  1. Plain JaneAlien OG (Indoor) - THCA Flower – 1 oz$65.00$2.32/g
  2. Bloomz HempTHCA Flower – 28g, Flavor: Alien OG$159.99$5.71/g
  3. Super Greens HempAlien OG THCa Flower – 1 oz$250.00$8.93/g
How this comparison was built

3 flower listings · 28g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.