Skip to main content
Smoke Kind

Lemon Cherry Gelato — 14 Grams — Hybrid

$3.57per gram

$50.00 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax

50% below the $7.14/g median of 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Last 30 days
Steady at $50.00 for 30 days, 4 price checks
Lemon Cherry Gelato
$6.00/g median across 29 listings at 15 stores, middle half $4.51–$9.71/g
Share on X

Opens Smoke Kind in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 8, 20264 checksNow $50.00

No package-price changes in the recorded history.

Lemon Cherry Gelato at other stores

$1.96–$5.36 per gramEvery Lemon Cherry Gelato listing
  1. BioWellnessXTHCa Flower Clearance | Cheap $50/Oz Deals – 28 grams, Strain: A/AA | Lemon Cherry Gelato New Batch (Indica)$55.00$1.96/g
  2. BaysmokesHella Slumped - Greenhouse THCa Flower – Lemon Cherry Gelato – 7g$24.99$3.57/g
  3. Super Greens HempLemon Cherry Gelato THCa Flower – 14g$70.00$5.00/g
  4. Burning DailyKolliflower - THCA - Flower - Lemon Cherry Gelato – 1 oz$150.00$5.36/g
How this comparison was built

4 flower listings · 7g–28g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.