Skip to main content
Elevated Hemp Co

Obama Runtz THCA Hemp Flower — Top Shelf — 28 Grams (a zip)

FlowerHybridObama Runtz

$7.14per gram

$199.99 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

6% above the $6.71/g median of 39 stores' full-size flower, 20–40 g. The middle half run $4.71–$7.80/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 39 stores' full-size flower at 20–40 g (582 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Obama Runtz
$6.96/g median across 9 listings at 5 stores, middle half $5.36–$7.14/g
Share on X

Opens Elevated Hemp Co in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
Today
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Tier, as listed
Premium · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Obama Runtz at other stores

$3.57–$8.93 per gramEvery Obama Runtz listing
  1. Lit FarmsObama Runtz THCA Flower – Supreme – 1 oz$99.99$3.57/g
  2. Smoke KindBoutique Exotics Minis - Obama Runtz - 28 Grams - Hybrid$125.00$4.46/g
  3. Super Greens HempObama Runtz THCA Flower – 14g$125.00$8.93/g
How this comparison was built

3 flower listings · 14g–28.0g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.