Skip to main content
Smoke Kind

Boutique Exotics Minis — Obama Runtz — 28 Grams — Hybrid

FlowerHybridObama Runtz

$4.46per gram

$125.00 product total for 1 oz; shipping calculated by vendor; before tax

Linked report: 14.2% THCa

Excelbis Labs, test date not stated

A linked report does not confirm the batch currently for sale.

58% above the $2.83/g median of 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn, 20–40 g. The middle half run $2.04–$4.30/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 20 stores' smalls, minis, micros and popcorn at 20–40 g (281 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes full-size flower; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Obama Runtz
$6.96/g median across 9 listings at 5 stores, middle half $5.08–$7.14/g
Share on X

Opens Smoke Kind in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
Excelbis LabsProduct report; current batch not confirmed · Test date not stated

What this listing is

Flower grade
Minis · from the listing title
Tier, as listed
Exotic · from the listing title
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Lab results

Tested by
Excelbis Labs
Test date
not stated
Source document
View the COA ↗

Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.

Cannabinoids

THCa
14.24%
Total THC
12.74%
CBD
1.68%

Obama Runtz at other stores

$3.57–$8.93 per gramEvery Obama Runtz listing
  1. Lit FarmsObama Runtz THCA Flower – Supreme – 1 oz$99.99$3.57/g
  2. Elevated Hemp CoObama Runtz THCA Hemp Flower - Top Shelf – 28 Grams (a zip)$199.99$7.14/g
  3. Super Greens HempObama Runtz THCA Flower – 14g$125.00$8.93/g
How this comparison was built

3 flower listings · 14g–28.0g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.