Skip to main content
Lucky Elk

Jet Fuel Gelato · Greenhouse THCa Flower — 14g

FlowerHybridJet Fuel

$6.86per gram

$96.00 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax

4% below the $7.14/g median of 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built

How this comparison was built

Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.

Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.

Jet Fuel
$4.24/g median across 12 listings at 6 stores, middle half $2.36–$6.79/g
Share on X

Opens Lucky Elk in a new tab. Price and stock can change.

Price checked
1 day ago
Stock
In stock at vendor
Lab
No COA found

What this listing is

Flower grade
Full size · inferred from the listing, not stated
Cultivation
Greenhouse · from the listing title
Nutrients
Organic · from the description, low confidence
Purchase scale
Personal retail · inferred from the listing, not stated

Price history

Tracked since Sep 16, 20262 checksNow $96.00

No package-price changes in the recorded history.

Jet Fuel at other stores

$2.86–$10.00 per gramEvery Jet Fuel listing
  1. Smoke KindJet Fuel Gelato - Minis - 14 Grams - Indica$40.00$2.86/g
  2. Mr Hemp FlowerJet Fuel THCa Flower (Hybrid) – 7g$70.00$10.00/g
How this comparison was built

2 flower listings · 7g–14g · checked within 3 days.

Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.