Skip to main content

Strain profile

Jet-Fuel

Breeder
303 Seeds
Jet-Fuel flower
Type
Hybrid
Average THCa
14.6%

Jet-Fuel from the vendors

Jet-Fuel — Plain JaneJet-Fuel — Super Greens HempJet-Fuel — Smoke KindJet-Fuel — Plain JaneJet-Fuel — Super Greens HempJet-Fuel — Smoke KindJet-Fuel — Gas BoysJet-Fuel — Gas BoysJet-Fuel — Lucky ElkJet-Fuel — Smoke KindJet-Fuel — Mr Hemp FlowerJet-Fuel — Mr Hemp Flower

Lab Data Summary

Aggregated from third-party COA tests across products

7 COA documents
Average THCa14.6%Non-psychoactive precursor to THC. Found in raw hemp flower.

Structured values were readable for 7 listings. Numeric averages use 8 non-quarantined potency samples. Individual batches may vary. Always review the full COA before purchasing.

Offers

Where to find Jet-Fuel

Open full market search
Store-balanced median$5.71/g
Best current $/g$1.11/gPlain Jane81% below median
Typical store range$1.92–$12.50/g
Stores compared8

Market stats give each store one vote after collapsing its weight variants and duplicate product families.

Store & productAvailable weightsPrice / gramStarting priceStore link
Plain JaneJet Fuel Gelato (Indoor Smalls) – Bulk THCA Flower – ()
1 LB$1.11–$2.07/g$504.00–$940.50
Super Greens HempGreenhouse THCa Smalls – – Jet Fuel Gelato
3.5 G · 7 G · 14 G$1.79–$57.14/g$15.00–$200.00
Smoke KindJet Fuel Gelato - Minis - - Indica
4 G · 1/2 · 14 G$1.96–$10.00/g$40.00–$1200.00
Gas BoysJET FUEL WHOLE FLOWER PRE-ROLLS 2CT Pouch ( Each)
1.5G · 3.5G$5.00–$5.71/g$15.00–$19.99
Lucky ElkJet Fuel Gelato · Greenhouse THCa Flower – ()
3.5G · 7G · 14G$6.43–$8.00/g$28.00–$180.00
Mr Hemp FlowerJet Fuel THCa Flower (Hybrid)
3.5 G · 7 G · 14 G$10.00–$17.14/g$60.00–$285.00
Consider IT FlowersJet Fuel THCa Diamond Sauce by BBXLG
2G$20.00/g$40.00
Kache ShopPremium Live Rosin – , Strain: Jet Fuel Gelato
1G · 3.5G$42.86–$50.00/g$50.00–$150.00
Delta MunchiesJet Fuel Gelato - Mini Doinks 5 THCA Prerolls
1 option—$29.99
LooperverseTHCA Prerolls: Jet Fuel
1 option—$39.99

Available products