ZAZA — Trop Cherry — 14 Grams — Sativa
$3.57per gram
$50.00 product total for 14g; shipping calculated by vendor; before tax
Linked report: 16.1% THCa
Excelbis Labs, test date not stated
A linked report does not confirm the batch currently for sale.
50% below the $7.14/g median of 30 stores' full-size flower, 10–20 g. The middle half run $5.66–$9.26/g. How the index is built
How this comparison was built
Compared with 30 stores' full-size flower at 10–20 g (395 products), checked within 3 days. One vote per store and per product family.
Excludes smalls, minis, micros and popcorn; trim, shake and ground flower; infused flower; bulk listings (100 g and up); out-of-stock and stale listings; listings without a usable weight or price per gram; listings whose form could not be established.
- Trop Cherry
- $5.18/g median across 5 listings at 4 stores, middle half $4.29–$6.47/g
- Price checked
- 1 day ago
- Stock
- In stock at vendor
- Lab
- Excelbis LabsProduct report; current batch not confirmed · Test date not stated
What this listing is
- Flower grade
- Full size · inferred from the listing, not stated
- Purchase scale
- Personal retail · inferred from the listing, not stated
Lab results
- Tested by
- Excelbis Labs
- Test date
- not stated
- Source document
- View the COA ↗
Product report; current batch not confirmed. This listing links its own report, but no batch identifier ties it to the units on sale today.
Cannabinoids
Trop Cherry at other stores
- BaysmokesMixLight Greenhouse THCa Flower – 14g – Trop Cherry$54.99$3.93/g
- BioWellnessXBudget THCa Flower Without the Premium Price – Choose Your Type: Sativa, Step 2: Select Your Strain: Premium | Trop Cherry (Sativa), Step 3: Pick Your Size: – 1 oz$120.00$4.29/g
- Flow GardensTrop Cherry – 1 oz$210.00$7.50/g
How this comparison was built
3 flower listings · 14g–28g · checked within 3 days.
Excludes different product forms, bulk over 56g, trim, shake, and smalls, weights outside 0.5–2× this package, invalid price-per-gram values, out-of-stock listings, hidden or excluded vendors, stale listings, this vendor.







